Rehabilitační centrum Hájek

Centrum HÁJEK

CENTRUM HÁJEK je pilotní projekt občanského sdružení Asociace pro pomoc handicapovaným dětem. Toto sdružení založili rodiče, kteří sami pečují o těžce postiženého syna Samuela. CENTRUM HÁJEK v sobě spojuje sociální služby v podobě denního a týdenního stacionáře pro handicapované děti a služby specializovaného rehabilitačního centra. A to vše v nádherném prostředí jižní části Brdských lesů,” říká Lenka Šiková, předsedkyně o.s.

CENTRUM HÁJEK vzniklo v prostorách bývalého hotelu Hájek nedaleko státního zámku Kozel. Po více než dvouleté rozsáhlé rekonstrukci první části objektu přivítalo centrum své první dětské klienty letos na jaře. „Jsem ráda, že můžeme pomáhat rodinám, které pečují o děti s handicapem. Věříme, že naše služby pomohou nejen dětem ke zlepšení zdravotního stavu ale i rodinám k návratu do běžného života,” říká Lenka Šiková.

CENTRUM HÁJEK je vyjímečné především rozsahem poskytovaných rehabilitačních služeb. Je jako třetí v ČR se stalo poskytovatelem speciální terapie THERASUIT. „Jsme oficiálně zařazeni mezi mezinárodní kliniky zabývající se touto rehabilitační metodou," říká Lenka Šiková.

První část projektu je tak úspěšně dokončena. CENTRUM HÁJEK má ale ještě mnoho práce před sebou. „Čekají nás ještě dvě finančně náročné etapy rekonstrukce stávajícího objektu – hotelová část pro ubytování dětských pacientů s doprovodem a část restaurace se zázemím pro kuchyň. Během rekonstrukce kuchyňské části se nám snad podaří „vyšetřit" další prostor pro tolik potřebné rehabilitace," říká ředitelka CENTRUM HÁJEK Lenka Šiková.

Po dokončení těchto etap bude možné v rámci projektu CENTRUM HÁJEK poskytnout péči téměř třem stovkám dětí ročně.

 

www.centrumhajek.eu

facebook